Azt gondolnánk, az alvás a legtermészetesebb dolog a világon. De amikor fáradtak és álmosak vagyunk, vajon mindig el tudunk aludni, és utána kipihenten ébredünk is fel? Dehogy! Belegondolni is ijesztő, de a statisztikák szerint a Föld összlakosságának mintegy egyharmada szenved valamilyen alvászavarban. Nem csoda hát, ha annyian megoldást keresnek alvásproblémáikra. Elvégre az alváshiány, a nem megfelelő minőségű alvás egészségügyi kockázatok sorát hordozza, hiszen hosszú távon akár pszichés betegségeket, illetve szív- és érrendszeri panaszokat egyaránt okozhat.
A Paplanshop.hu Webáruház termékei közül az átmeneti, tavaszi / őszi paplanjainkat azoknak ajánljuk, akik egyrészről télen nem annyira fázósak, másrészről gazdaságos döntést hoznának, mert szinte egész évben használható paplant szeretnének. Az átmeneti paplanok töltősúlya 800-1000 g között található, biztosítva a megfelelő hőmérsékletet és kényelmet szinte egész éven át.
Az álmatlanság okai
Van, aki a környezet zajaitól képtelen elaludni, legyen az utcazaj, vagy csupán az óra halk tiktakolása. De honolhat akár síri csönd otthon, olykor elég a tudat, hogy a gyerekszobában kisgyerek szuszog, és az édesanya máris egész éjjel éberen fülel és figyel – vagyis képtelen rá, hogy ellazultan pihenjen. De rányomhatják bélyegüket éjszakáinkra a megelőző nap történései is: a napközbeni feszültség miatt nem tudunk kikapcsolni, gondolataink a megoldásra váró feladatok körül járnak, és emiatt jön nehezen álom a szemünkre. A zűrös nappalokat így aztán nem ritkán követi álmatlan éjszaka, emiatt az ember egyre fáradtabb, nyűgösebb, idegesebb, türelmetlenebb lesz nappal, az este közeledtével pedig előre aggódik, hogy éjjel megint csak képtelen lesz kipihenni magát… Ebből az ördögi körből márpedig mielőbb ki kell törni!
Néhány fontos jó tanács az alváshoz
Ahhoz, hogy kellemes legyen az éjszakánk, igyekezzünk ideális alváskörülményeket biztosítani. A hálószobánk ne legyen túl meleg, az alváshoz az optimális hőmérséklet ugyanis 20-21 fok körüli. Válasszunk könnyű, szellős paplant és párnát, kényelmes matracot, és sötétítsünk be alaposan – az alvást segítő hormon, a melatonin, ugyanis csak sötétben termelődik a szervezetben. Lehetőleg mindig ugyanabban az időben térjünk nyugovóra és lefekvés előtt egy órával már ne együnk, mint ahogy ilyenkor már az intenzív testmozgás is kerülendő. Az ágyban már ne használjunk semmilyen elektromos „kütyüt” (TV, számítógép, okos-telefon): a készülékek fénye ugyanis rontja az elalvás esélyét. Ezzel szemben egy hagyományos könyv vagy újság olvasgatása annál közelebb vihet bennünket az álmok birodalmához!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: