Amit a horkolásról feltétlenül tudni kell – Mit tehetünk ellene?

A horkolás rendkívül kellemetlen jelenség, annak is, akit közvetlenül érint, és annak is, aki csak “elszenvedője” a jellegzetes éjszakai hangoknak. Tulajdonképpen mi áll ennek a hátterében, és milyen megoldási lehetőségek vannak a horkolás kezelésére?

A horkolás az a jellegzetes hang, mely akkor keletkezik, ha alvásközben a nem megfelelő lélegzetvétel miatt a lágy szájpadlás és az uvula, vagyis a nyelvcsap megrezeg, berezonál, A horkolás gyakoribb a férfiaknál és már gyermekkorban jelentkezhet, a gyerekek mintegy 5 százaléka rendszeresen horkol.
A horkolás hátterében számos betegség állhat, de időnként még az is horkolhat, aki egyébként teljesen egészséges. Horkoláshoz vezethet az eldugult orr, az orrsövényferdülés, az alvási apnoé, a háton fekvés, az állkapocs nem megfelelő záródása (például az állkapocs izmainak problémái miatt), a túlsúly, de bizonyos izomlazító hatású szerek, így az alkohol is.
 

Cserélje le régi párnáit, olcsóbb 2 db-os párna szettre





5 bizarr módszer horkolás ellen

Mivel rengeteg embert érint a probléma, a horkolás megszüntetésére szolgáló trükkök igen széles körben váltanak ki érdeklődést, és persze ki is próbálják őket, akármennyire is valószínűtlennek tűnnek. Lássunk tehát öt bizarr módszert.

A horkolás ellen számos módszert bevethetünk, természetesen a legfontosabb kideríteni, hogy áll-e valamilyen szervi zavar a háttérben. Gyakran már az is elég a horkolás megszüntetéséhez, ha megváltoztatjuk a testhelyzetünket (erre szokták ajánlani, hogy tegyünk egy puha labdát a lepedőnk alá, így igen kényelmetlen lesz háton feküdni, ezzel megelőzhetjük a horkolást).

Téli paplanok, és szettek

Lefekvés előtt néhány órával lehetőleg ne igyunk alkoholt, vagy ne szedjünk izomlazító gyógyszereket. Az izmok túlzott elernyedése ugyanis szintén horkolást okoz.

Paplanok, párnák, ágynemű, ágytakaró jó áron a gyártótól

A nyak és a torok izmainak megerősítése is csökkentheti a horkolást. Naponta többször ismételjük meg az alábbi mozdulatokat: nyújtsuk ki előre a nyelvünket, olyan messzire, amennyire csak tudjuk, majd próbáljuk meg két oldalra és felfelé, majd lefelé mozgatni, úgy, hogy közben minél egyenesebben tartsuk. Nyomjuk a nyelvünk hegyét a szájpadlásra, majd csúsztassuk előre és hátra legalább 10 alkalommal. Nyissuk ki a szánkat olyan nagyra, amennyire csak tudjuk, tartsuk ki tíz másodpercig, majd zárjuk össze, szorítsuk össze az ajkainkat, és ezt is tartsuk ki tíz másodpercig. Legalább ötször ismételjük meg.

Címkék: , , , , ,
Tovább a blogra »